התחדשות עירונית

התחדשות עירונית הוא שם כללי לתהליך המתרחש באזורים אורבניים שהתדרדרו, תהליך ההתחדשות העירונית בעצם בא לחדש ולשקם את האזור ולהביא אותו לקדמה מבחינה קוסמטית ופונקציונלית.
בשנת 2005 ובעקבות ההתוכנית של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תמ"א 38, נפתחה האופציה לחידוש עירוני ברחבי הארץ. חברת תל-דן פועלת למען ההתחדשות העירונית במרכז תל אביב ובגוש דן, בתמ"א 38 חיזוק החברה מוסיפה דירות חדשות בסטנדרט בנייה גבוה, מבצעת שיפוץ חיצוני כולל למעטפת הבניין תוך הוספת חיפוי חדש ומודרני, משפצת את הלובי הכניסה והגינות, מוסיפה מרפסות ועוד.
בתמ"א 38 הריסה ובנייה או בפרויקטים של פינוי בינוי חברת תל-דן הורסת לחלוטין את המבנה הישן ומקימה במקומו בנייני מגורים חדישים ומעוצבים באופן עדכני עם כל הפונקציות שקיימות בבניינים חדשים לרבות חניות תת קרקעיות, חיפויים משולבים, פיתוח קרקע, חדרי לובי מפוארים ועוד.

פינוי בינוי

חוק הפינוי בינוי הוא חוק של משרד הבינוי משנת 1999 כחלק מהתוכנית להתחדשות עירונית הארצית והוא בעצם מאפשר למעשה הריסה של בניינים ישנים שעומדים בתקן מסויים ובניה על השטח שלהם בניין או בניינים חדשים.
בפועל היזם מגיע אל הדיירים בבניין שמיועד לפינוי בינוי ומציע להם דירה חדשה במקום הדירה הקיימת במתחם החדש, שכירות וארנונה בתמורה לזכויות לבנות על השטח.

את הפרויקטים להריסה ובניה מחדש, יוזמת תל דן בשיתוף קבוצות נדל"ן, מהגדולות בשוק הנדל"ן הישראלי.
לחברת תל דן פעילות משותפות להריסה ובניה מחדש במרכז העיר תל אביב, עם חברת אזורים וקבוצת נתנאל.
שיתוף הפעולה מתבטא בכך שחברת תל דן מנהלת את העסקה בהיבט היזמי שכולל: ניהול התקשורת עם בעלי הדירות, משא ומתן המסחרי והמשפטי. ותכנון לרישוי עד הוצאת היתר בניה. קבוצת הנדל"ן אמונה על ניהול הכספים וניהול הביצוע ובנייתו בפועל של הפרויקט.
בכך מצליחה תל דן לייצר עבור בעלי הדירות, שילוב של חברה ציבוריות מהגדולות והמשפיעות בענף הבניה למגורים, עם חברת בוטיק יעילה וזריזה מתמחה ביזום פרויקטים בתמ"א 38 והתחדשות העירונית