התחדשות עירונית

התחדשות עירונית הוא שם כללי לתהליך המתרחש באזורים אורבניים שהתדרדרו, תהליך ההתחדשות העירונית בעצם בא לחדש ולשקם את האזור ולהביא אותו לקדמה מבחינה קוסמטית ופונקציונלית.
בשנת 2005 ובעקבות ההתוכנית של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תמ"א 38, נפתחה האופציה לחידוש עירוני ברחבי הארץ. חברת תל-דן פועלת למען ההתחדשות העירונית במרכז תל אביב ובגוש דן, בתמ"א 38 חיזוק החברה מוסיפה דירות חדשות בסטנדרט בנייה גבוה, מבצעת שיפוץ חיצוני כולל למעטפת הבניין תוך הוספת חיפוי חדש ומודרני, משפצת את הלובי הכניסה והגינות, מוסיפה מרפסות ועוד.
בתמ"א 38 הריסה ובנייה או בפרויקטים של פינוי בינוי חברת תל-דן הורסת לחלוטין את המבנה הישן ומקימה במקומו בנייני מגורים חדישים ומעוצבים באופן עדכני עם כל הפונקציות שקיימות בבניינים חדשים לרבות חניות תת קרקעיות, חיפויים משולבים, פיתוח קרקע, חדרי לובי מפוארים ועוד.

תמ"א 38 הריסה ובניה

תמ"א 38 הריסה ובנייה או תמ"א 38 תיקון 2 הוא בעצם תיקון שנכנס בשנת 2010 והוא מאפשר להנות מהזכויות שמגיעות מכוח חוק התמ"א גם במסגרת הריסה ובנייה. בעזרת החוק הזה נפתחו אפשרויות לתמ"א 38 בכל הארץ כאשר העסקה מתבצעת כאשר היזם מקבל מהדיירים את הזכויות על הבניין, הוא הורס אותו ובונה במקומו בניין חדש על שטח הבניין הישן, הדיירים מקבלים דירה חדשה בבניין חדש במקום הדירה הישנה שלהם והיזם מוכר את הדירות הנוספות כדי לכסות את עלויות הפרויקט.

את הפרויקטים להריסה ובניה מחדש, יוזמת תל דן בשיתוף קבוצות נדל"ן, מהגדולות בשוק הנדל"ן הישראלי.
לחברת תל דן פעילות משותפות להריסה ובניה מחדש במרכז העיר תל אביב, עם חברת אזורים וקבוצת נתנאל.